Прикордонники вручили постанови порушникам

Місяць тому в системі автофіксації порушень ПДР прикордонники почали допомагати виявляти порушників на кордоні.

 

 

Саме з 19 листопада цього року іноземні громадяни, які заїхали на своїх авто в Україну, і громадяни України, котрі їздять на машинах з номерами іноземної реєстрації, вже несуть відповідальність за перевищення швидкості та порушення інших правил дорожнього руху.

Протягом місяця охоронцям кордону від співробітників МВС надійшло майже 1 тисяча протоколів щодо виявлених правопорушників. Наразі близько 340 правопорушникам співробітники Держприкордонслужби вручили копії постанов про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксоване в автоматичному режимі. Варто зазначити, що із них майже 160 осіб сплатили свої штрафи, а відповідно їх пропущено через кордон. Додамо, що у разі несплати штрафу протягом 30-денного терміну іноземцям виноситься рішення про заборону в’їзду в нашу країну.

Порушників, яким наразі доведені постанови, найбільше серед громадян Молдови, Білорусі, РФ, Польщі, а також Румунії.

Нагадаємо, що цей проект реалізується МВС разом із Держприкордонслужбою. Інформаційна взаємодія дозволяє встановлювати порушників, які заїхали в Україну на транспортних засобах іноземної реєстрації, та в подальшому притягувати їх до відповідальності. При в’їзді в Україну таких авто прикордонники вносять в базу даних номер машини, прізвище і ім’я водія та його паспортні дані. Якщо на цій машині перевищать швидкість, між Державною прикордонною службою і Національною поліцією відбувається автоматичний обмін інформацією. Співробітники поліції отримують необхідні дані для складання постанови про порушення правил дорожнього руху. Далі, після її винесення, постанова знову потрапляє в цю базу даних, яка автоматично спрацьовує на порушника під час перетину ним кордону.