COVID-19 в Україні: протидія

Усереду, 16 грудня, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль провів зустріч із Регіональним директором Європейського регіонального бюро (ЄРБ) Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) доктором Гансом Клюге.

Сторони обговорили перспективи співпраці між Україною та ВООЗ і протидію поширенню COVID-19.

Прем’єр-міністр подякував Всесвітній організації охорони здоров’я за допомогу, технічну експертизу та поради зі зміцнення потенціалу системи охорони здоров’я України, зокрема в контексті реагування на COVID-19.

«Україна повністю підтримує ВООЗ у її зусиллях забезпечити належне тестування та схвалення вакцин, а також виступає за рівномірний розподіл вакцин у дусі глобальної солідарності. Переконаний, що Угода про співпрацю між Україною та ВООЗ закладає міцну основу та містить чітку дорожню карту для нашого розширеного співробітництва», — зазначив Денис Шмигаль.

Глава Уряду підкреслив, що на сьогодні розробка безпечних та ефективних вакцин є шляхом виходу з пандемії.

«Україна є учасником ініціативи Глобального фонду COVAX, завдяки чому ми очікуємо отримати необхідну кількість вакцин у першому кварталі наступного року. Водночас ми були б вдячні за допомогу в отриманні певної кількості вакцин якнайшвидше», — сказав Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль зазначив, що Україна також розглядає можливість виробництва вакцин із використанням власних фармацевтичних потужностей за умови, що вони відповідатимуть необхідним вимогам компанії-розробника.

«Я радий відвідати Україну та мати можливість обговорити співпрацю між ВООЗ та Урядом України щодо спільних дій та швидкого реагування на COVID-19, заходів щодо відновлення, подальшого сталого розвитку під час пандемії, включаючи реформу системи охорони здоров’я. Це час для відповідального лідерства і він вимагає від тих, хто приймає рішення, додаткових зусиль для підтримки системи охорони здоров’я в цьому нестабільному контексті», — сказав доктор Ганс Клюге.

Прем’єр-міністр висловив вдячність директору Європейського регіонального бюро ВООЗ за постійну увагу Організації до епідемічної ситуації на окупованих територіях України.