Перевірка на Полтавщині: 8 досудових розслідувань

Фахівці Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області протягом січня – листопада 2020 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів, виявлених за результатами проведених ревізій та перевірок, на суму понад 19 млн грн.

Правоохоронним органам передано 22 матеріали заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 8 досудових розслідувань та вручено 106 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За порушення фінансового законодавства та законодавства про закупівлі до адміністративної відповідальності притягнуто 56 посадових осіб, 36 ‒ до дисциплінарної та матеріальної.

До об’єктів контролю, які допустили порушення бюджетного законодавства, застосовано 30 фінансових санкцій у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій із бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.

За результатами заходів державного фінансового контролю керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 53 управлінських рішення. Від упровадження наданих аудиторами пропозицій отримано економічний ефект на суму 76 млн грн.

Попереджено втрат фінансових та матеріальних ресурсів, через неефективні управлінські дії або рішення на суму понад 21 млн грн.

Джерело: Урядовий портал