За 2024 рік в школах зафіксовано більше 200 випадків булінгу
12:43, 19 грудня 2024
Найбільше постраждали від булінгу підлітки 14-16 років, складено 124 протоколи про цькування.
Фото: legalaid.gov.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA
У 2024 році в українських школах зафіксовано 219 випадків булінгу, повідомляє Міністерство освіти і науки.
«Булінг – це не просто сварка чи конфлікт, а повторювані дії, які завдають болю, принижують гідність людини та залишають негативний слід на все життя», – зазначають у відомстві.
Найбільше порушень, за даними МОН, стосується підлітків віком 14-16 років. Цьогоріч на них припадає 124 протоколи за цькування, що становить половину всіх випадків. У 80% цих справ вже ухвалено рішення. За останні два роки кількість таких протоколів зросла: у 2021 році їх частка становила 45%.
Майже кожне шосте правопорушення пов’язане з груповим булінгом або повторними діями — таких справ зареєстровано 37. Ще 12 протоколів складено на освітян, які знали про випадки цькування, але не повідомили про них.
У жовтні Міністерство запустило новий інструмент на сайті Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту (АІКОМ), який дозволяє швидко повідомляти про булінг. Завдяки цьому вже подано 85 анонімних заявок.
За статистикою, 80% звернень надходять від батьків і лише 20% – від дітей. Найактивніше новою функцією скористалися в Києві та області (36 повідомлень), а також в Одеській (9) і Львівській (8) областях. Загалом подано заяви у 16 регіонах України.
Освітній омбудсмен наголошує, що керівники навчальних закладів зобов’язані повідомляти про булінг до поліції та служб у справах дітей. Він також вважає, що педагоги, визнані винними у цькуванні, повинні бути відсторонені від роботи на термін від одного до трьох років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.
МОН України