Національна служба здоров’я України виплатила понад 19 млрд грн медичним закладам та центрам екстреної медичної допомоги за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього.
На сьогодні за лікування госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 Національна служба здоров’я України виплатила 11,4 млрд грн. Тобто майже 45 тисяч грн в середньому на одного пацієнта.
Протягом квітня-грудня 2020 року було госпіталізовано 253 тисяч пацієнтів з коронавірусною хворобою. З них у відділенні інтенсивної терапії перебувало майже 50 тисяч пацієнтів. Частка госпіталізованих пацієнтів, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії протягом 2020 року становила 19,6%.
У грудні 2020 року, у порівнянні з листопадом, кількість пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19 зменшилася на 3 тисячі. Так, у грудні госпіталізовано 60 тисяч пацієнтів. Кількість пацієнтів, які були підключені до джерел кисню у грудні, зросла на 4 тисячі у порівнянні з листопадом. Їх загальна кількість склала майже 50 тисяч. Це 69% від усіх пролікованих пацієнтів у грудні. У відділенні інтенсивної терапії медичну допомогу отримували понад 13 тисяч пацієнтів. Це — на 348 осіб госпіталізованих більше, ніж у листопаді. Зросла у грудні і кількість пацієнтів, які потребували підключення до апарату ШВЛ — з понад п’яти до понад шести тисяч осіб.
Найбільше пацієнтів з коронавірусом у грудні госпіталізували у Києві — понад 6 тисяч, а також у Одеській області — 4 139 осіб, Дніпропетровській — 3 869 осіб, Харківській — 3 617 осіб.
Кількість лікарень, які входять до переліку визначених для госпіталізації, у грудні 2020 року зросла. У травні таких лікарень було 240. У вересні — 343, у листопаді — 458. На сьогодні договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 мають 507 медичних закладів.
У грудні було створено близько 300 нових медичних команд. А загалом у цьому місяці пацієнтам надавали стаціонарі медичну допомогу понад 3 тисячі команд, з яких 320 — неанестезіологічні. Середнє навантаження на одну медичну команду становило 23 пацієнти.
Найвище навантаження на Дунайську обласну лікарню на Одещині — 111 пацієнтів на 1 команду. Київська міська клінічна лікарня № 5 — 106 пацієнтів на 1 команду, Криворізька інфекційна лікарня № 1 — 106 та Одеська інфекційна лікарня — 96 пацієнтів на команду.
Нагадаємо, що пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій у 2021 році:
- Первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу. Пацієнти із підозрою на коронавірусну хворобу можуть пройти тестування у свого сімейного лікаря. А також отримати консультації щодо лікування легкої форми захворювання на COVID-19, яка лікується в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря.
- Екстрену медичну допомогу у разі критичного стану. Зокрема, коли у людини спостерігаються утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38° C, що погано піддається корекції, раптове погіршення стану. Приїхавши на виклик, медики швидкої оцінюють стан пацієнта. Якщо є потреба, транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції.
- Стаціонарну медичну допомогу. В безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включено: тестування на COVID-19; лабораторне та інструментальне дослідження; медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів; кисневу підтримку, інтенсивну терапію за необхідності; медикаментозну терапію та знеболення за потреби тощо. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів. Залишок ліків для боротьби з COVID, які наявні в лікарнях та аптеках, доступний для перегляду на сайті НСЗУ.