Військові капелани мають отримати статус Захисника України

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна переконана, що військові капелани, які разом з українськими воїнами захищали країну на Сході, мають право отримати статус учасника бойових дій і відповідні гарантії і соціальний захист.

 

Військовий капелан , Юрій Ільків, м. Кривий Ріг
Військовий капелан , Юрій Ільків, м. Кривий Ріг

Під час сьогоднішньої зустрічі із головою Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України  Високопреосвященним  Іоаном, Митрополитом Черкаським і Чигиринським та заступником голови СУВД по роботі з ветеранами, волонтерами АТО/ООС та їх сім’ями протоієреєм Дмитром Караном обговорили подальшу співпрацю Мінветеранів та Православної Церкви України.

За словами  Високопреосвященішого  Іоана, сьогодні в Православній Церкві України більше пів тисячі військових капеланів. Всі вони, пройшовши війну на Сході, продовжують служити в єпархіях і допомагати ветеранам зцілитися вірою та повернутися до життя в родинах та громаді.

«Військові капелани одні з перших підтримали українських захисників на війні. Щоденно вони зміцнювали їх моральний дух, підтримували віру. Держава, суспільство, капелани — партнери у зміцненні національної єдності та захисту України», — зазначила Юлія Лапутіна.

Під час зустрічі обговорили детальний план співпраці з представників територіальних відділів Мінветеранів та регіональних єпархій. Він спрямований на вирішення проблем ветеранів та родин загиблих захисників України, розвиток взаємодії з питань психологічної та соціальної реабілітації.

Також домовилися залучити представника Православної Церкви до Оперативного штабу Мінветеранів з питань координації надання допомоги під час пандемії короновірусної інфекції.