Видано першу в Україні дитячу книгу про вітроенергетику «Секрети вітру»

Заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко взяв участь у презентації дитячої книжки з вітрової енергетики — «Секрети вітру». Книжку ініційовано Українською вітроенергетичною асоціацією та видано видавництвом «Рідна мова» за підтримки Фонду ім. Г. Бьолля в Україні.

Під час  презентації Юрій Шафаренко привітав усіх розробників книги із успіхом та відзначив їхній вагомий внесок у просвітницьку роботу серед дітей.

«Випуск таких дитячих книжок про «чисту» енергію – це інвестиція у майбутнє нашої країни, наших нащадків. Молоде покоління має розуміти, наскільки важливо розвивати «чисту» енергію, яка дозволить їм бути енергонезалежними та зберегти екологію», — повідомив Ю. Шафаренко.

Він також наголосив на необхідності посилити освітню діяльність серед молоді щодо переваг відновлюваних джерел енергії: «У світі відновлювана енергетика вже сьогодні конкурує з традиційною, оскільки «чиста» енергетика стимулює економіку, розвиток новітніх технологій, створює робочі місця, поповнює бюджети».

Цю тезу підтвердив і головний ініціатор книги — голова правління Української вітроенергетичної асоціації, віце-президент Всесвітньої вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков: «Вітроенергетика — це величезна галузь. За рахунок вітру сьогодні генерується близько 7% електроенергії в усьому світі. При тому, що цей відсоток кожного року стає все більшим, незважаючи навіть на пандемію. Україна, як і інші держави світу, слідує цим світовим тенденціям, встановлюючи найновіші вітрові турбіни».

«Проте, незважаючи на це, обізнаність суспільства щодо «зеленого» переходу все ще доволі низька. А світ вже давно обрав «зелений» курс, використання «чистих» джерел енергії без обмежень. Саме тому в УВЕА виникла ідея розпочати з дітей і видати книжку, яка б простою мовою пояснила усі особливості та переваги вітрової технології», — пояснив мотиви написання книжки Андрій Конеченков.

Оксана Алієва, координаторка програми «Зміна клімату і енергетична політика» Фонду Гейнріха Бьолля, безпосереднього партнера проєкту, зазначила: «Ми як «зелений» Фонд завжди опікуємося питаннями збереження довкілля. Лише через освіту ми можемо прищепити дітям любов до довкілля. Саме книга про вітрову енергетику стала черговою можливістю продовжувати розширювати «зелену» філософію нашого суспільства».

Книга розрахована на дітей 6-12 років і є першою у започаткованій видавництвом серії книг «Діти за чисту планету».

Книжка також є прикладом екологічності, оскільки надрукована на папері вторинної переробки.

«Висловлюю щирі слова подяки авторам Галині Манів та Галині Шмідт, а також видавництву «Рідна мова», на сайті якого можна придбати книгу», — підсумував Ю.Шафаренко.