В Укргідрометцентрі пояснили, чому в Києві погіршилась якість повітря
09:43, 8 листопада 2024
Причиною погіршення якості повітря у столиці є такі ж синоптичні умови, які й призвели до утворення серпанку на Київщині.
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA
Як писала «Судово-юридична газета», у Києві ввечері 7 листопада спостерігалося погіршення стану повітря.
В Українському гідрометеорологічному центрі пояснили, що повідомлення про нібито транскордонне перенесення пилу в Україну є некоректним, адже це були завислі в повітрі крапельки води.
Так зазначили, що така інформація почала поширюватись через неправильне трактування даних вмісту аерозолів у повітрі.
«Нібито висока концентрація аерозолів означає, що переноситься хмара забрудненого повітря і пил. Але досвідчені метеорологи одразу проаналізували, який саме це аерозоль. І це ніщо інше, як крапельки води … Так, завислі в повітрі крапельки води супутники ‘бачать’ так, як і пил, тому дуже важливо вміти правильно аналізувати доступні дані», — пояснили в гідрометеорологічному центрі.
Що таке крапельки води в повітрі?
Відповідь на це питання дуже проста – це атмосферна вологість. І наразі вона доволі висока в Україні. Коли вона сягає ста відсотків це означає, що повітря більше не може містити вологу у вигляді пару і вона конденсується в краплинки і утворюється серпанок та туман, які погіршують видимість. Туман із високою завчасністю прогнозувався в нічні та ранкові години у західних областях країни. Він також спостерігається на території Польщі. Тому ніякого транскордонного перенесення пилу немає, це перенесення вологого повітря та утворення серпанку і туманів, заявляють в Укргідрометцентрі.
Чому у столиці погіршилась якість повітря?
Причиною є такі ж синоптичні умови, які й призвели до утворення серпанку на Київщині.
«Повітря притиснене високим тиском антициклону до землі, в ньому накопичуються дрібні крапельки води, майже повністю відсутнє перемішування повітря поблизу поверхні, тому будь які викиди в місті залишаються біля землі та накопичуються, насамперед – це викиди транспорту, що підвищили локально концентрації діоксиду азоту. Чітко прослідковується на супутникових знімках Sentinel», — зауважують у Укргідрометцентрі.
Фахівці підкреслюють, що це стандартні сезонні процеси, коли розпочинається період туманів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.
Київ