Українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали світовою спадщиною ЮНЕСКО

ukrad197nsku kobzarsko lirnicku tradiciyu viznali svitovoyu spadshhinoyu yunesko 675b8cd2cd74c Українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали світовою спадщиною ЮНЕСКО

Українську кобзарсько-лірницьку традицію визнали світовою спадщиною ЮНЕСКО

15:55, 10 грудня 2024

Українське кобзарство визнали культурним надбанням людства.

На фото український режисер, братчик Кобзарського цеху Олесь Санін/фейсбук-сторінка проєкту «ДУМА»

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Українське кобзарство внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Рішення ухвалили на 19 сесії Міжурядового комітету організації з питань нематеріальної культурної спадщини в Асунсьйоні, столиці Парагваю.
Очільник Мінкульту Микола Точицький наголосив, що українська культура демонструє незламність, попри спроби знищення та втрати митців.
«Неспровокована Україною війна забирає життя українських митців: 133 загинуло, серед них і шестеро братчиків кобзарських цехів, які стали на захист України. Нині Росія, як колись імперський та сталінський режими, нищить усе, що пов’язано з українською культурою, зокрема кобзарство та носіїв живої спадщини. Та попри усі спроби позбавити українців свого коріння, наша культура засвідчує незламність», – зазначив міністр Точицький.
Рішенню ЮНЕСКО передувала кропітка робота української ініціативної групи, яка розпочалася у серпні 2022 року.
У другій половині 2022 року «Кобзарство»/«Кобзарсько-лірницьку традицію» було внесено  до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
У 2023 році Україна подала на внесення до Списків нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО «Кобзарсько-лірницьку традицію» та програму з її охорони.
«Визнання практики охорони кобзарсько-лірницької традиції на світовому рівні як невід’ємної частини культурної спадщини людства – перемога, що особливо важлива сьогодні, коли, як і за часів козацтва, носії кобзарсько-лірницької традиції, братчики кобзарських цехів, борються пліч-о-пліч з українськими воїнами та надихають на боротьбу та незламність всіх українців», – наголосили в Мінкульті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Україна
ЮНЕСКО