Українцям назвали топ-5 помилок при заповненні чи поданні повідомлень про початок будівельних робіт

ukrad197ncyam nazvali top 5 pomilok pri zapovnenni chi podanni povidomlen pro pochatok budivelnix robit 670e1cc500d78 Українцям назвали топ-5 помилок при заповненні чи поданні повідомлень про початок будівельних робіт

Українцям назвали топ-5 помилок при заповненні чи поданні повідомлень про початок будівельних робіт

20:58, 14 жовтня 2024

У ДІАМ проаналізували найпоширеніші помилки при подачі таких повідомлень та надали розʼяснення замовникам задля їх уникнення.

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Державна інспекція архітектури та містобудування України назвала головні помилки при заповненні/поданні повідомлень про початок будівельних робіт за будівельним паспортом.
На підставі будівельного паспорта подається повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо будівництва:
— індивідуального (садибного) житлового будинку;
— садового будинку;
— дачного будинку;
— господарських будівель і споруд, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.
У ДІАМ проаналізували найпоширеніші помилки при подачі таких повідомлень та надали розʼяснення замовникам задля їх уникнення:

Повідомлення подається особою, яка не є власником/користувачем земельної ділянки та/чи об`єкта будівництва. Замовник має право здійснювати підготовчі та/або будівельні роботи тільки, якщо є власником/користувачем земельної ділянки та/або об`єкта будівництва. (У разі здійснення будівельних робіт щодо об`єктів, що належать тергромадам на правах комунальної власності, можливе делегування функцій замовника від місцевих рад до виконавчих органів шляхом створення у ЄДЕССБ відповідного документу. У такому випадку повідомлення подає власник земельної ділянки/обʼєкта та долучає відповідний документ)
Відсутність згоди співвласників земельної ділянки та/або об’єкта будівництва. У випадку, коли земельна ділянка та/або об’єкт будівництва належить замовнику на праві спільної власності, для отримання послуг у сфері будівництва замовниками повинні бути усі співвласники або хтось із власників за наявності згоди решти співвласників.
Повторне подання повідомлення новим власником ділянки/об’єкта незавершеного будівництва. Новий власник не може подати повідомлення, якщо таке вже зареєстровано в ЄДЕССБ за попереднім власником. Для продовження будівельних робіт новому власнику потрібно внести зміну у вже зареєстроване повідомлення або скасувати його і подати нове.
Допущення помилок під час внесення відомостей у повідомлення. При заповненні форми повідомлення переконайтесь у правильності заповнення усіх даних, зокрема щодо кадастрових номерів земельних ділянок, адрес, РНОКПП тощо. Рекомендуємо звіряти правильність внесених відомостей з відповідними офіційними документами.
Будівельний паспорт не підтверджений уповноваженим органом архітектури та містобудування (УОМА). У разі не підтвердження замовнику необхідно звернутися до УОМА з метою з`ясування підстав для непідтвердження будпаспорту.

У ДІАМ нагадують, що створення будпаспортів у ЄДЕССБ є обов’язковим від 1 вересня 2020 року з присвоєнням реєстраційного номера у форматі BP01:0000-0000-0000-0000. Щодо будівельних паспортів створених до зазначеної дати замовнику при поданні повідомлення про початок виконання будівельних робіт достатньо заповнити відомості про будівельний паспорт згідно з формою повідомлення (Постанова КМУ 466).
Подати повідомлення за будівельним паспортом можна через веб-портал «Дія» або ЦНАП. Також, на період дії воєнного стану, замість будівельного паспорта замовник, на підставі укладеного договору, може отримати/замовити схему намірів забудови земельної ділянки. Для цього потрібно звернутися до архітектора або інженера-проектувальника, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.