У Мін’юсті розвінчали міфи про шлюбні договори
07:36, 28 жовтня 2024
У Мін’юсті зазначили, що шлюбним договір можна вирішити всі майнові питання і суперечки, тим самим звільнивши місце для найголовнішого – любові.
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA
Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Київ розвінчало міфи про шлюбні договори.
Шлюбний договір – це не лише юридичний інструмент для подружніх пар, але й один із способів забезпечити прозорість та захист у стосунках. Проте існує багато міфів, які заважають правильно зрозуміти їхню суть.
Найпоширеніші міфи про шлюбні договори:
Міф 1: Шлюбний договір потрібний тільки багатим людям ⠀
Факт : Шлюбний договір корисний для всіх, незалежно від розміру статків. Він регулює майнові відносини, що важливо як для сімей зі значними доходами, так і для менш заможних пар. Наприклад, він може захистити інтереси подружжя у разі розлучення або під час вирішення питань щодо власності.
Міф 2. Договір порушує права подружжя ⠀
Факт. Насправді договір тільки доповнить права та обов’язки всіх сторін, але не може протирічити тим правам, які прописані Законом.
Міф 3. Шлюбний договір обмежує права жінок
Факт. Згідно з ч. 4 ст. 93 СК шлюбний договір не може ставити одного з подружжя у невигідне матеріальне становище. А тому положення договору, що істотно обмежують права одного з подружжя, можуть бути визнані недійсними. У той же час, закріплені в шлюбному договорі обов’язки чоловіка можуть стати додатковим захистом для жінки.
Міф 4. Шлюбний договір можна закласти тільки перед одруженням
Факт. В Україні шлюбний договір можна укласти не тільки до чи під час реєстрації шлюбу, а й у будь-який момент під час подружнього життя. Це надає подружжю можливість обговорити важливі питання в будь-який час, коли вони вважають це за потрібне.
Міф 5. Шлюбий договір можна скасувати або змінити
Факт. Шлюбий договір можна скасувати/змінити за згодою обох сторінок. Якщо ж виникли суперечки, сторони можуть звернутися до суду.
Міф 6. Шлюбний договір — посягання на особисте життя
Факт. Згідно з ч. 3 ст. 93 СК шлюбний договір не може регулювати особисті відносини подружжя, а також особисті відносини між подружжям та дітьми. Договором можуть бути визначені тільки майнові права і обов’язки подружжя.
Шлюбним договір можна вирішити всі майнові питання і суперечки, тим самим звільнивши місце для найголовнішого- любові, заснованої не на користі, а на щирій симпатії один до одного.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.
мінюст