Реєстрація вчителів початкової школи для участі в сертифікації

Станом на 26 січня 2021 року сформовано 1287 реєстраційних карток-заяв учителів початкової школи, які виявили бажання пройти сертифікацію педагогічних працівників. Це 64% гранично допустимої кількості (максимально 2000 учасників сертифікації визначено Міністерством освіти і науки України).

Наразі у чотирьох областях — Запорізькій, Кіровоградській, Сумській та Чернівецькій — припинено прийом документів, оскільки зареєстровано гранично допустиму кількість учасників (далі — квота). Натомість найменше карток-заяв сформовано у Київській (17% квоти), Закарпатській (31%) та Дніпропетровській (38%) областях.

Завтра закінчується основний етап реєстрації, 28-31 січня триватиме додатковий, під час якого подати заяви зможуть усі охочі вчителі початкової школи незалежно від квоти у тій чи тій області.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі. Усі процедури адаптовані до ймовірних умов карантинних обмежень і за потреби проводитимуться за допомогою онлайн-інструментів.

Перший етап сертифікації — незалежне тестування — відбудеться 27 лютого 2021 року, який організовує Український центр оцінювання якості освіти.

Державна служба якості освіти України відповідає за проведення двох наступних етапів:

самооцінювання власної педагогічної майстерності учасником сертифікації (29.03−20.04.2021);

вивчення практичного досвіду учасників сертифікації (20.09−12.11.2021).

Сертифікація педагогічних працівників — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Мета сертифікації − виявлення та заохочення вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.