Нобелівську премію із фізіології та медицини присудили американським вченим за відкриття мікроРНК

nobelivsku premiyu iz fiziologid197 ta medicini prisudili amerikanskim vchenim za vidkrittya mikrornk 6704e34561cb7 Нобелівську премію із фізіології та медицини присудили американським вченим за відкриття мікроРНК

Нобелівську премію із фізіології та медицини присудили американським вченим за відкриття мікроРНК

16:32, 7 жовтня 2024

Їхнєх відкриття виявило абсолютно новий принцип регуляції генів, який є важливим для багатоклітинних організмів, включаючи людину.

Джерело фото: Nobel Prize / Facebook

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У перший день Нобелівського тижня, 7 жовтня, комітет обрав лауреатами Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини 2024 року американських вчених Віктора Амброса та Гарі Рувкуна за відкриття мікроРНК та їхню роль в посттранскрипційній регуляції генів.
Як повідомляють у Фонді Нобеля, новаторське відкриття виявило абсолютно новий вимір регуляції генів, який є важливим для багатоклітинних організмів, включаючи людину.
Пояснюється, що інформацію, що зберігається в наших хромосомах, можна порівняти з інструкцією для всіх клітин нашого тіла. Кожна клітина містить однакові хромосоми, тому кожна клітина містить точно такий же набір генів і точно такий же набір інструкцій.
«Проте різні типи клітин, такі як м’язові та нервові клітини, мають дуже різні характеристики. Як виникають ці відмінності? Відповідь полягає в генній регуляції, яка дозволяє кожній клітині вибирати лише відповідні інструкції. Це гарантує, що в кожному типі клітин активний лише правильний набір генів», — йдеться у повідомленні.
Віктор Амброс і Гарі Рувкун цікавилися тим, як розвиваються різні типи клітин. Вони виявили мікроРНК, новий клас крихітних молекул РНК, які відіграють вирішальну роль у регуляції генів.
«Їхнє революційне відкриття виявило абсолютно новий принцип регуляції генів, який виявився важливим для багатоклітинних організмів, включаючи людину. Зараз відомо, що геном людини кодує понад тисячу мікроРНК», — зазначили у Фонді Нобеля.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.