Немає підстав для заборони за мовною ознакою – Шмигаль відповів на петицію про заборону російськомовної музики

nemaye pidstav dlya zaboroni za movnoyu oznakoyu shmigal vidpoviv na peticiyu pro zaboronu rosijskomovnod197 muziki 67ca506f15d53 Немає підстав для заборони за мовною ознакою – Шмигаль відповів на петицію про заборону російськомовної музики

Немає підстав для заборони за мовною ознакою – Шмигаль відповів на петицію про заборону російськомовної музики

12:13, 5 березня 2025

За словами прем’єра, законодавчі обмеження на музичний контент потребують удосконалення.

Фото: kmu.gov.ua

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вказав, що на сьогоднішній день немає правових підстав для заборони чи обмеження музичних продуктів за мовною ознакою згідно з міжнародним правом, українським законодавством та правилами мовлення іноземних платформ.
У відповіді на петицію Шмигаль також зазначив, що для забезпечення національної та інформаційної безпеки України необхідне удосконалення законодавства, включаючи обмеження поширення контенту країни-агресора, зокрема музичних творів та відеокліпів.
«На сьогодні в міжнародному праві, українському законодавстві та у правилах мовлення іноземних платформ відсутні правові підстави для заборони або інших форм обмеження музичного продукту за мовною ознакою. Проте з метою забезпечення інформаційної та національної безпеки України існує необхідність удосконалення нормативної та законодавчої бази, зокрема шляхом запровадження заходів, спрямованих на обмеження вільного поширення контенту країни-агресора, зокрема музичних творів, пісень, музичних відеокліпів тощо», – зазначив Шмигаль.
Прем’єр-міністр звернув увагу на важливість гармонізації українського законодавства з європейським, зокрема в рамках Актів про цифрові послуги (DSA) та цифрові ринки (DMA), що набули чинності в країнах ЄС. В Україні центральні органи виконавчої влади працюють над створенням аналогів цих актів.
Міністерствам культури, цифрової трансформації та юстиції доручено додатково опрацювати це питання з урахуванням суспільного інтересу.
Нагадаємо, раніше в Україні з’явилася петиція щодо заборони російськомовної музики на Apple Music та Spotify.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій. 

Кабінет Міністрів України
Денис Шмигаль