NASA зафіксувало нові радіаційні пояси навколо Землі після сонячної бурі

nasa zafiksuvalo novi radiacijni poyasi navkolo zemli pislya sonyachnod197 buri 67ae9eba4fbc8 NASA зафіксувало нові радіаційні пояси навколо Землі після сонячної бурі

NASA зафіксувало нові радіаційні пояси навколо Землі після сонячної бурі

16:28, 12 лютого 2025

Супутник NASA виявив нові радіаційні пояси навколо Землі, що можуть загрожувати космічним польотам.

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Супутник NASA CIRBE зафіксував нові тимчасові радіаційні пояси, що утворилися навколо Землі після потужної сонячної бурі у травні 2024 року. Це відкриття було опубліковане в журналі Journal of Geophysical Research: Space and Physics 6 лютого 2025 року. Про це повідомляє NASA.
Вчені виявили, що нові пояси розташовуються між двома основними радіаційними поясами Землі, відомими як пояси Ван Аллена, і складаються з високої концентрації електронів і протонів. Ці пояси утримуються магнітним полем нашої планети та мають форму концентричних кілець, що обвивають Землю на висоті понад 600 км.
Особливістю нових поясів стало виявлення високоенергетичних протонів в одному з поясів, що раніше вважалося характеристикою лише внутрішнього поясу Ван Аллена. Відкриття показало нові процеси в магнітосфері Землі, адже ці тимчасові пояси демонструють незвичайну поведінку частинок.
Нові пояси виявилися значно стійкішими, ніж очікувалося: один з поясів, що складається переважно з електронів, протримався понад три місяці, а протонний пояс, ймовірно, існує й досі. Другий пояс, що простягається на висоті 13,5–60 тисяч км, складається головно з електронів.
Такі відкриття важливі для безпеки космічних місій, оскільки нові радіаційні пояси можуть бути небезпечними для астронавтів і супутників, які проходять через ці зони. Враховуючи, що сонячна активність може зростати, постійний моніторинг змін у магнітосфері Землі набуває особливої важливості для забезпечення безпеки космічних польотів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

космос