На Хмельниччині чоловік намагався продати унікальний артефакт часів Великого переселення народів, фото

na xmelnichchini cholovik namagavsya prodati unikalnij artefakt chasiv velikogo pereselennya narodiv foto 676dfb2555b96 На Хмельниччині чоловік намагався продати унікальний артефакт часів Великого переселення народів, фото

На Хмельниччині чоловік намагався продати унікальний артефакт часів Великого переселення народів, фото

19:53, 26 грудня 2024

Правоохоронці запобігли продажу дорогоцінного артефакту – срібної накладки епохи Великого переселення народів 425-450 років.

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

На Хмельниччині попередили незаконний продаж на інтернет-аукціоні артефакту часів Великого переселення народів. Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.
Зокрема, правоохоронці запобігли протиправному продажу дорогоцінного артефакту – срібної накладки епохи Великого переселення народів 425-450 років.
Вказується, що унікальну знахідку житель Хмельниччини намагався продати на одному з інтернет-аукціонів. Керівництво музею виявило цей факт і звернулося із заявою до прокуратури.
«Предмети подібного стилю, який має назву «стиль Сьоздала», вважають показником інтернаціональної моди варварських еліт того часу, а їх розповсюдження маркує стрімкий рух цілих народів.
Географія поширення таких знахідок різноманітна – Волинь, Крим, Скандинавія, Угорщина, Німеччина, Північна Франція. Проте це рідкісні, одиничні екземпляри, яких на сьогодні немає у колекції музею», — розповіли в ОГП.
Під час перевірки правоохоронні органи встановили дані продавця та вилучили артефакт.
Наразі призначено комплексну комісійну та мистецтвознавчу експертизу, а також експертизу сплавів і металів.
В Офісі Генпрокурора зазначили, що культурні цінності – це об’єкти матеріальної та духовної культури, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.
Згідно з законом, у разі виявлення скарбу, що становить культурну цінність, право власності на нього набуває держава (ч. 4 ст. 343 Цивільного кодексу України).
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 343 Цивільного кодексу України особа, яка виявила такий скарб, має право на одержання від держави винагороди у розмірі до 20% від його вартості на момент виявлення, якщо вона негайно повідомила Національну поліцію або органи місцевого самоврядування про знахідку і передала її.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

офіс генерального прокурора