Міноборони просить Раду відтермінувати підготовку законопроекту про демобілізацію до березня

minoboroni prosit radu vidterminuvati pidgotovku zakonoproektu pro demobilizaciyu do bereznya 676e02d2a602f Міноборони просить Раду відтермінувати підготовку законопроекту про демобілізацію до березня

Міноборони просить Раду відтермінувати підготовку законопроекту про демобілізацію до березня

18:41, 24 грудня 2024

Міністерство оборони просить Комітет з питань нацбезпеки, оборони і розвідки відтермінувати строки підготовки законопроекту про умови демобілізації військовослужбовців.

Фото: ArmyInform

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Міністерство оборони України звернулося до парламентського Комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки з проханням продовжити термін підготовки законопроєкту про демобілізацію до 18 березня 2025 року. Про це повідомляє УП.
Зазначається, що Міноборони вже розробило законопроект, який передбачає вдосконалення механізмів ротації та визначає порядок і умови звільнення зі служби окремих категорій військовослужбовців під час воєнного стану.
Він, зокрема, передбачає передбачає запровадження нових правил звільнення зі служби та ротації для військовослужбовців, які тривалий час перебувають у зоні бойових дій.
Як пише видання, законопроект скерували на погодження до Генштабу ЗСУ та Адміністрації Державної спецслужби транспорту. А втім, у Генштабі не підтримали такий законопроєкт, пояснивши, що його внесення на розгляд парламенту можливе лише за умови накопичення на військовому обліку в ТЦК достатньої кількості навчених людей.
«За інформацією, наданою Генеральним штабом, у разі реалізації проекту цього закону орієнтовна чисельність військовослужбовців, які матимуть право на звільнення, буде становити 108 тисяч людей (з них 14 тисяч офіцерів), що в разі їхнього одночасного звільнення призведе до суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів», — йдеться у листі  міністра оборони Рустема Умєрова до комітету, який є в розпорядженні видання.
Водночас у Міноборони пропонують альтернативу. Так, для військових, які несуть безперервну службу під час воєнного стану впродовж 36 місяців та брали участь у бойових діях, перебуваючи в районах їхнього виконання, не менше ніж 18 місяців, пропонується:
направлення на реабілітацію до 2 місяців, а після неї — надання додаткової одноразової відпустки строком 30 днів зі збереженням щомісячного грошового забезпечення;
надання додаткової одноразової відпустки строком 90 днів зі збереженням щомісячного грошового забезпечення.
«Альтернативні законопроекти потребують детального обговорення та ухвалення відповідного рішення на рівні керівництва держави. З огляду на викладене просимо відтермінувати строки виконання завдання до 18 березня 2025 року», — йдеться у листі.
Нагадаємо, що член оборонного комітету Верховної Ради Федір Веніславський заявив, що в короткостроковій перспективі законопроект про демобілізацію не буде розглядатися у Верховній Раді, і немає підстав очікувати його ухвалення найближчим часом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

законопроект
Міноборони
військова служба