Кожне відкручування пластикової пляшки кришить у воду мікропластик, — нове дослідження

kozhne vidkruchuvannya plastikovod197 plyashki krishit u vodu mikroplastik nove doslidzhennya 66ccaff28fdb3 Кожне відкручування пластикової пляшки кришить у воду мікропластик, — нове дослідження

Кожне відкручування пластикової пляшки кришить у воду мікропластик, — нове дослідження

11:01, 23 серпня 2024

Чим частіше відкривається пляшка, тим більше мікрочастинок містить газована вода.

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Людям, які часто використовують одну й ту ж саму пластикову пляшку слід знати, що кожне відкручування кришки кришить у воду мікропластик.
Нове дослідженя виявило шість видів пластику у формі мікро- та наночастинок у пляшках Coca-Cola та Schweppes. Про це повідомляє BFM TV.
Дві лабораторії досліджували зразки з 1л та 1,5л пляшок після одного, десяти, потім двадцяти відкривань, максимально наближених до нормального використання.
Завдяки інфрачервоному аналізу спостереження за мікропластиком — частинками пластику розміром менше 5 мм — виявлено наявність шести різних полімерів.
 «Це «дивовижне» відкриття вказує на те, що виробники декларують лише два полімери, які контактують з напоєм: ПЕ (поліетилен) для кришки та ПЕТ (поліетилентерефталат) для пляшки», – йдеться у повідомленні.
Встановлено, що чим більше відкривається пляшка, тим більше мікрочастинок містить газована вода.
Те саме спостереження для пластикових наночастинок, середній розмір яких збільшується, коли вони відкриваються та закриваються. Згідно з опитуванням, вони все ще «менш підраховані» і в 1000 разів менші за мікрочастинки, але завдяки їх крихітному розміру вони легше засвоюються живими організмами, створюючи «набагато більший ризик для здоров’я».
Крім того, у США з’ясували, що пластиком «напханий» мозок людини. Його виявили у всіх зразках, причому в голові його в 20 разів більше, ніж у печінці та нирках.
Вчені виявили, що всі досліджені ними 91 зразки мозку, взяті з розтину тіл на початку цього року, містили мікропластик.
«Що ще гірше, зразки містили в 10-20 разів більше мікропластику, ніж зразки печінки та нирок, зібрані з тих самих тіл, що свідчить про те, що сіра речовина людини є основним звалищем для крихітних частинок, що робить її «однією з найбільш забруднених пластиком тканин, які коли-небудь брали», — повідомляє видання Neoscope.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.