Кабмін створив робочу групу із питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до ЄС

kabmin stvoriv robochu grupu iz pitan zabezpechennya peregovornogo procesu pro vstup ukrad197ni do yes 66cf4e1d3c66c Кабмін створив робочу групу із питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до ЄС

Кабмін створив робочу групу із питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до ЄС

18:04, 28 серпня 2024

Уряд затвердив переговорну архітектуру для забезпечення вступу України до ЄС.

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка передбачає створення Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу та адаптації законодавства України до права ЄС, а також створення 36 робочих (переговорних) груп щодо підготовки переговорних позицій України за відповідними розділами переговорної рамки Євросоюзу. 
За словами Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, Україна вже розпочали наступний етап на шляху до членства, а саме – двосторонні зустрічі в межах офіційного скринінгу.
Як пояснюється, затверджено перелік органів влади, установ та інституцій, представники яких входять до кожної з робочих (переговорних) груп. Передбачено також, що до груп ввійдуть народні депутати, а також представники громадянського суспільства, бізнес-спільноти та науковці. Кожна група працюватиме над конкретними питаннями, що входять до компетенції їхніх груп. 
Міжвідомча робоча група, створення якої теж передбачено у Постанові, стане координуючим органом, який забезпечить цілісність та узгодженість переговорного процесу на шляху до членства України в ЄС. Головою Міжвідомчої робочої групи є Ольга Стефанішина. 
Відповідно до Положення про Міжвідомчу робочу групу, серед її завдань, зокрема:

сприяння забезпеченню підготовки до проведення переговорів про вступ України до Європейського Союзу, зокрема шляхом консолідованого формування органами законодавчої та виконавчої влади переговорної позиції України;
визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час формування переговорної позиції України;
планування, моніторинг та оцінка результативності виконання рекомендацій, які містяться у рішеннях, ухвалених Європейською Комісією щодо України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.