Для резидентів «Дія Сіті» вдосконалили оподаткування — що змінилося
12:53, 25 грудня 2024
Впроваджується пільгова ставка ПДФО для спеціалістів Дія Сіті у розмірі 5% та мінімальне ЄСВ до доходів.
Фото: sluga-narodu.com
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA
Як відомо, Президент України Володимир Зеленський підписав закон 4113-IX про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні – скасування підвищення податків «заднім числом» (законопроект 9319).
Документ також впроваджує:
— пільгову ставку ПДФО для спеціалістів Дія Сіті у розмірі 5% та мінімальне ЄСВ до доходів;
— звільнення від оподаткування благодійної допомоги, наданої резидентами Дія Сіті на користь ЗСУ;
— скасування актів наданих послуг для гіг-спеціалістів.
Для ФОПів і юросіб на єдиному податку, зміни набудуть чинності з 1 січня 2025 року.
Водночас передбачається запобіжник проти зловживань: якщо стартап не виконав критерії до завершення другого року перебування у статусі резидента Дія.City, то треба буде доплатити ПДФО та ЄСВ.
Ухвалений закон також посилює антикритерій щодо наявності російського сліду у структурі компанії. Ті юридичні особи, в структурі власності яких є російські резиденти, не зможуть ставати резидентами Дія.City. Водночас не має значення, де перебувають чи проживають російські власники компанії.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», Президент Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою законопроект №9319, який, зокрема, встановив, що військовий збір для платників єдиного податку (ФОПів та юридичних осіб) запроваджується саме з 1 січня 2025 року.
У Міністерстві фінансів пояснили, що для ФОПів першої, другої та четвертої груп cтавка збору становить 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на початок 2025 року (8000 грн). Відповідно, військовий збір буде розраховуватися на основі цієї суми, тобто становитиме 800 грн на місяць.
Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи та ФОПи) почнуть сплачувати військовий збір у розмірі 1% від свого обороту за підсумками першого кварталу 2025 року.
Окрім того, не сплачуватимуть військовий збір «заднім числом» фізичні особи. Задекларований фізичними особами загальний річний дохід за 2024 рік оподатковуватиметься військовим збором за ставкою 1,5% (крім доходу від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна, які оподатковуються за ставкою 5% з 1 грудня 2024 року). Також інші доходи фізичних осіб (дохід від зарплати, оренди, виграшу, депозиту тощо) оподатковуються військовим збором у розмірі 5% з 1 грудня 2024 року.
Ставка військового збору збільшиться до 5% для доходів, що вказуються в річній декларації, починаючи з 1 січня 2025 року.
Водночас ОВДП, зокрема військові облігації, для фізичних осіб продовжують не оподатковуватися ні ПДФО, ні військовим збором.
Соціальні виплати, пенсії, стипендії та інші доходи, що не підпадають під оподаткування ПДФО, також не оподатковуються військовим збором.
Ставка військового збору для військовослужбовців та працівників силових структур, визначених у законі, залишається на рівні 1,5%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.
закон
Володимир Зеленський