Чотири країни подають позов до Міжнародного суду проти Талібану через дискримінацію жінок

chotiri krad197ni podayut pozov do mizhnarodnogo sudu proti talibanu cherez diskriminaciyu zhinok 66f6610bd7dd9 Чотири країни подають позов до Міжнародного суду проти Талібану через дискримінацію жінок

Чотири країни подають позов до Міжнародного суду проти Талібану через дискримінацію жінок

21:57, 26 вересня 2024

Міжнародний суд ООН розгляне позов проти Талібану через порушення прав жінок.

Джерело фото: Reuters

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Канада, Австралія, Німеччина та Нідерланди ініціюють позов до Міжнародного суду ООН проти руху «Талібан» через системну дискримінацію жінок в Афганістані. Про це повідомляє The Guardian.
Цей позов стане першим випадком, коли Міжнародний суд ООН у Гаазі розглядатиме міждержавну суперечку, пов’язану з гендерною дискримінацією. Позов буде подано відповідно до Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яку Афганістан ратифікував у 2003 році, ще до повернення «Талібану» до влади.
Афганістану буде надано шість місяців для відповіді на позов, після чого Міжнародний суд ООН проведе слухання та, ймовірно, запропонує тимчасові заходи. Країни-ініціатори позову відкриті до переговорів з «Талібаном» для припинення дискримінації жінок, проте, якщо результати не будуть позитивними, судові розгляди триватимуть.
Навіть у разі відмови «Талібану» визнати повноваження суду, його рішення може вплинути на інші держави, що прагнуть нормалізувати дипломатичні відносини з талібами. Водночас існують побоювання, що під час переговорів ООН з «Талібаном» питання прав жінок може бути виключено з порядку денного, аби забезпечити участь талібів у діалозі.
Нагадаємо, що «Талібан» нещодавно заборонив афганським жінкам відвідувати популярний національний парк, а також ухвалив нові правила, згідно з якими жінки зобов’язані покривати своє тіло у громадських місцях, включаючи обличчя, щоб «не спокушати себе та інших».
Раніше ми писали, що суд Франції визнав, що всі афганські жінки мають право на статус біженця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.