В Офісі Генпрокурора сформують кадровий резерв на низку посад, — Андрій Костін

v ofisi genprokurora sformuyut kadrovij rezerv na nizku posad andrij kostin 66cdfcf15a221 В Офісі Генпрокурора сформують кадровий резерв на низку посад, — Андрій Костін

В Офісі Генпрокурора сформують кадровий резерв на низку посад, — Андрій Костін

16:30, 27 серпня 2024

Зокрема, це стосується посад обласних прокурорів і їхніх заступників, керівників окружних прокуратур.

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

В Офісі Генпрокурора сформують кадровий резерв на низку посад. Зокрема, це стосується посад обласних прокурорів і їхніх заступників, керівників окружних прокуратур. Про це заявив генпрокурор Андрій Костін під час форуму «Україна 2024. Незалежність».
«Я раніше запропонував… створення постійно діючої кадрової комісії у ОГП, яка буде на постійній основі формувати кадровий резерв на (посади) прокурорів областей, заступників прокурорів областей і керівників окружних прокуратур. Це пілотний проєкт», — зазначив Костін.
Як зазначив очільник ОГП, ідея полягає у тому, що має бути конкурс не на конкретну посаду, оскільки іноді відповідного спеціаліста потрібно призначити дуже швидко, а на певну категорію.
«Тобто щоб я і Рада прокурорів мали вибір із уже перевірених з погляду доброчесності осіб і, що дуже важливо, з погляду компетентності. Бо хороший прокурор не завжди може бути суперкерівником обласної чи окружної прокуратури», — зазначив Андрій Костін.
За його словами, Офіс Генпрокурора запрошуватиме представників партнерських проєктів надати кандидатів. «І будемо після цього досліджувати, яким чином цей пілот, можливо, поширювати і на інші щаблі», — додав він.
Костін зазначив, що цьогоріч було викрито 8 прокурорів у корупційних злочинах і зловживаннях, а за період його каденції таких випадків було 26. «Тобто, це – постійний процес самоочищення», — зауважив генпрокурор.
За його словами, буде розбудована система превенції, щоб прокурори могли порадитися із спеціально підготовленими представниками Генінспекції ОГП, як поводитися у професійному та приватному житті.
«Бо деякі прокурори вважають, що вони або їхні родичі не порушують закон, вдаючись до певних дій цивільно-правового характеру. Але це може викликати обурення суспільства і викликає, серед іншого, удар по репутації системи. І цю репутацію дуже складно напрацьовувати», — наголосив генпрокурор.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.