Для клієнтів банків з низьким рівнем довіри буде введено обмеження до 50 тисяч грн на перекази
10:38, 10 грудня 2024
Банки розподілять клієнтів на три категорії і встановлять обмеження для переказів з картки на картку до 50, 100 та 150 тисяч грн відповідно.
Фото: nta.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA
Як відомо, у найближчий тиждень 7 великих банків готуються підписати між собою меморандум про посилення обмежень карткових переказів.
Проте остаточний текст документа ще не узгоджений, пише «РБК-Україна» з посиланням на текст меморандуму.
Зазначається, що банки планують ввести прозорі правила, починаючи з належної перевірки клієнтів, та проведення переказів для клієнтів — фізичних осіб, а також для клієнтів — фізичних осіб підприємців, з диференціацією в залежності від ризик-профілю клієнта та запланованого обігу за рахунком.
Банки мають намір вести обмеження на проведення вихідних переказів з картки на картку, крім клієнтів з підтвердженими джерелами доходів, зокрема зарплатних клієнтів, а також волонтерів.
За відсутності документального підтвердження доходів:
по клієнтах «високого» рівня ризику встановлювати ліміт в сумі до 50 тисяч гривень на місяць;
по клієнтах «середнього» та «низького» рівня ризику — у відповідності до лімітів та строків поетапної реалізації:
з 1 січня 2025 року — в сумі до 150 тисяч гривень на місяць,
з 1 червня 2025 року — в сумі до 100 тисяч гривень на місяць.
Банки-учасники введуть обмеження на кількість рахунків, відкритих у одній валюті для одного клієнта, крім депозитних, кредитних рахунків та рахунків, відкритих для використання клієнтами програм державної підтримки (єВідновлення, «Національний кешбек» та інші), зокрема:
поточні рахунки в одній валюті — не більше трьох рахунків для клієнтів без документально підтверджених джерел доходів.
Як раніше писала «Судово-юридична газета», з 1 жовтня 2024 року вступив в силу тимчасово на пів року ліміт від НБУ у 150 000 грн на місяць для переказів фізичних осіб з карти на карту (також відомі як P2P, C2С).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.
банк