Жінки більше не змушені перебувати у шлюбі з кривдником, поки дитині не виповнився один рік

zhinki bilshe ne zmusheni perebuvati u shlyubi z krivdnikom poki ditini ne vipovnivsya odin rik 674ac563ee8b3 Жінки більше не змушені перебувати у шлюбі з кривдником, поки дитині не виповнився один рік

Жінки більше не змушені перебувати у шлюбі з кривдником, поки дитині не виповнився один рік

12:24, 29 листопада 2024

Мінсоцполітики впроваджує нові підходи для протидії домашньому насильству.

Джерело фото: Мінсоцполітики

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як писала «Судово-юридична газета», у разі вчинення домашнього насильства одним з подружжя суд більше не матиме право дати строк подружжю на примирення. Відповідні зміни внесені Верховною Радою шляхом прийняття закону щодо удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі (законопроект 10249).
Народна депутатка від фракції «Голос» Інна Совсун зазначила, що тепер розлучення можливе під час вагітності та протягом першого року життя дитини.
Як пояснюють у Мінсоцполітики, передбачається, що відтепер у випадках домашнього насильства фахівці соціальної сфери можуть активно пропагувати сімейну медіацію. Також постраждала жінка з дитиною не змушена більше перебувати у шлюбі, поки дитині не виповнився один рік. Оцінку ризиків у родині тепер мають проводити не лише представники правоохоронної системи, але і представники соціальної сфери.
Заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарєва наголосила, що гендерно зумовлене насильство одне із найбільш поширених злочинів у світі. Воно все ще замовчується. Від такого виду насильства страждають як жінки, так і чоловіки.
За даними Нацполіції, 5% від усіх викликів патрульної поліції за 10 місяців – виклики повʼязані з домашнім насильством. Понад 3 тисячі кримінальних проваджень відкрито за фактом вчинення домашнього насильства, це більше на 6%, ніж минулого року.
«Основне завдання Мінсоцполітики у сфері протидії домашньому насильству – надавати всю необхідну підтримку постраждалим та проводити корекційну роботу з кривдником. Для цього в кожній громаді мають працювати спеціалізовані служби. Наразі їх 1100. Робота спеціалізованої служби передбачає: наявність мобільної бригади, доступ до шелтерів та консультаційних служб. Якщо цих послуг немає у громаді, де вчиняється домашнє насильство, сторони можуть вийти на обласний рівень, де працюють спеціалізовані служби. Хоча я наголошую, що створення спеціалізованих служб – це відповідальність громад», – сказала Уляна Токарєва.
Окрім цього, Міністерство удосконалює систему реагування та надання послуг для людей, які постраждали від насильства, а також для кривдників. Так, протягом чотирьох років надається державна субвенція на розвиток спеціалізованих служб. У 2024 році громади за рахунок державних коштів закуплять 103 автівки, облаштовані для людей з інвалідністю.
Крім того, у Мінсоцполітики наступного року переглядатимуть корекційні програми для кривдників, які стануть доступними у кожній громаді, щоб людина, яка вчинила насильство і хоче виправити ситуацію, змогла це зробити. Наразі, за даними Нацполіції, понад 110 тисяч кривдників знаходяться на обліку правоохоронних органів.
За словами заступниці міністра, важливо, щоб у громадах фахівці правоохоронної сфери та соціальні фахівці працювали у тісному зв’язку. Це запорука того, що людина, яка постраждала від насильства, отримала допомогу, а кривдник – справедливе покарання та програму, яка допоможе змінитися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Мінсоцполітики
насильство
домашнє насильство