У ДПС роз’яснили питання стягнення податкового боргу без рішення суду

u dps rozyasnili pitannya styagnennya podatkovogo borgu bez rishennya sudu 672879df91f13 У ДПС роз’яснили питання стягнення податкового боргу без рішення суду

У ДПС роз’яснили питання стягнення податкового боргу без рішення суду

07:36, 4 листопада 2024

Для недобросовістних платників податків контролюючим органам надано право здійснювати стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, або коштів з рахунків такого платника у банках за рішенням керівника контролюючого органу без звернення до суду.

Фото: kyivobl.tax.gov.ua

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Головне управління ДПС у Київській області роз’яснило питання стягнення податкового боргу без рішення суду.
Пунктом 16.1.4 ст. 16 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)визначено, що платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах встановлених цим Кодексом.
У відомстві зауважили, що для недобросовістних платників податків контролюючим органам надано право здійснювати стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, та/або коштів з рахунків такого платника у банках за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду (пункт 95.5 статті 95 Кодексу).
Вказане рішення приймається, якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов’язання та/або пені, визначених платником податків у податкових деклараціях або уточнюючих розрахунках, що подаються контролюючому органу в установлені Кодексом строки за наступних умов:
не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати,;
відсутні зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань.
«Негативний вплив накопичення податкового боргу полягає у зниженні фінансування соціально важливих програм, поглибленні трансформаційної кризи і пов’язаної з нею атмосфери соціальної невизначеності та загального невдоволення населення», — додали у податковій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

суд
податкова