Держборг України у 2024 році подешевшав на 21,8% та став більш довгостроковим, — Мінфін
13:22, 31 жовтня 2024
У Мінфіні заявили, що станом на 30 вересня державний та гарантований державою борг України становив 6409 млрд грн.
Фото: interfax.com.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA
Міністерство фінансів України повідомило, що державний борг країни стає дешевшим та більш довгостроковим. Про це поінформували у пресслужбі Мінфіну.
Зазначається, що середня строковість державного боргу складає понад 11 років.
У Мінфіні повідомили, що станом на 30 вересня 2024 року державний та гарантований державою борг України становив 6,409 трлн гривень, або 155,7 млрд доларів.
Протягом третього кварталу 2024 року обсяг зріс у гривневому еквіваленті на 241 млрд гривень, а в доларовому еквіваленті — на 3,5 млрд доларів в основному внаслідок збільшення довгострокового пільгового фінансування від міжнародних партнерів, зокрема від ЄС межах фінансового інструменту Ukraine Facility.
В розрізі кредиторів левову частку державного та гарантованого боргу становлять пільгові позики, одержані від міжнародних фінансових організацій (МФО) та урядів іноземних держав — 58%, випущені цінні папери на внутрішньому ринку складають 27%, випущені цінні папери на зовнішньому ринку — 12%, а позики, одержані від комерційних банків, інших фінансових установ — 3%.
В розрізі валютної структури державного та гарантованого боргу частка євро — 36%, гривні — 25%, долари — 24%, СПЗ — 11%, а в інших валютах, зокрема у фунтах стерлінгів, канадських доларах та японських єнах — 4%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.
борг
Україна
Мінфін