У податковій пояснили, з якого періоду ФОП звільняється від сплати ЄСВ, якщо він набув статус пенсіонера чи особи з інвалідністю

u podatkovij poyasnili z yakogo periodu fop zvilnyayetsya vid splati yesv yakshho vin nabuv status pensionera chi osobi z invalidnistyu 66fe49caaeb54 У податковій пояснили, з якого періоду ФОП звільняється від сплати ЄСВ, якщо він набув статус пенсіонера чи особи з інвалідністю

У податковій пояснили, з якого періоду ФОП звільняється від сплати ЄСВ, якщо він набув статус пенсіонера чи особи з інвалідністю

08:13, 3 жовтня 2024

Місяць, в якому ФОПи набули право на пенсію за віком чи за вислугою років, або статус особи з інвалідністю, або досягли пенсійного віку та отримують відповідну пенсію чи соцдопомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується ЄСВ.

Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Податкова служба у Вінницькій області розповідає, з якого періоду ФОПи звільняються від сплати єдиного внеску за себе, якщо вони набули статус пенсіонера або особи з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соцдопомогу. 
Зазначається, що відповідно до п. 4, 5 та 5-1 ч. 1 ст. 4 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) ФОПи, в тому числі ФОПи – платники ЄП (крім електронних резидентів (е-резидентів), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах) є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок).
Нормами ч. 5 ст. 8 Закону №2464 єдиний внесок для зазначених категорій платників встановлено у розмірі 22 відс. до визначеної ст. 7 Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску.
Базу нарахування єдиного внеску для таких осіб визначено п. 2 та 3 ч. 1 ст. 7 Закону №2464, терміни сплати єдиного внеску встановлено абзацом третім ч. 8 ст. 9 Закону №2464.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону №2464 платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок до контролюючого органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону №2464 особи, зазначені у п. 4, 5 та 5-1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком чи за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
ФОПи, в тому числі ФОПи – платники ЄП (крім електронних резидентів (е-резидентів), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства, які набули статус пенсіонера за віком чи за вислугою років або особи з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, звільняються від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця після набуття такого статусу.
Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування єдиного внеску для таких категорій платників Законом №2464 не передбачений, то місяць, в якому такі особи набули право на пенсію за віком чи за вислугою років, або статус особи з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.