Україна посіла друге місце у світі за темпами оцифрування документів
20:47, 27 вересня 2024
Україна оцифрувала понад 21 мільйон архівних документів у 2023 році.
Джерело фото: derevo-kazok.org
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA
У 2023 році Україна досягла значного успіху в оцифруванні документів, виготовивши понад 21 мільйон цифрових копій архівних матеріалів. Завдяки цьому країна зайняла друге місце у світі за швидкістю оцифрування, повідомляє Державна архівна служба України.
Перша п’ятірка країн за темпами оцифрування архівних документів виглядає так:
Фінляндія — 34,2 мільйона;
Україна — понад 21 мільйон;
Німеччина — близько 21 мільйона;
Ізраїль — понад 18 мільйонів;
Норвегія — 18 мільйонів.
Згідно з даними, Україна створила втричі більше копій, ніж США, у 3,5 рази більше, ніж Польща, і майже у чотири рази більше, ніж Канада.
25 вересня 2024 року в Українському інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему: «Україна — світовий лідер за темпами оцифрування архівів». Анатолій Хромов, голова Укрдержархіву, підкреслив важливість цього досягнення, зазначивши, що обсяги оцифрування зросли в 17,5 разів у порівнянні з 2019 роком, незважаючи на війну та проблеми з електрикою.
«За минулий рік система українських архівів оцифрувала понад 21 млн аркушів документів. Це в 17, 5 разів більше, ніж до 2019 року. Ми говоримо про геометричну прогресію зростання темпів оцифрування українських архівів. Незважаючи на війну, системне вимкнення електрики в архівних установах, ми плануємо цього року оцифрувати щонайменше 30 млн копій документів», — зазначив Хромов.
Серед інших країн, що увійшли до топ-9 за темпами оцифрування архівних документів у 2023 році, Індія сканувала не більше 15 мільйонів, Узбекистан — 14,7 мільйона, Велика Британія — 12,5 мільйона, а Малайзія — понад 10 мільйонів.
Віталій Скальський, директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, уточнив, що Фінляндія включила до свого показника не лише скановані традиційні документи, але й документи, які вже надійшли в електронному вигляді.
Україна ж, за його словами, демонструє рекордні темпи оцифрування, оскільки в її показниках враховуються тільки фактичні цифрові копії, а не кількість документів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.